• Jazda na Mercedes Benz SLS AMG

Zaži jazdu v drsnom Mercedes Benz SLS AMG

6208
Objem motora v cm3
571
Max. výkon (konských síl)
650
Max.krútiaci moment v Nm
340
Max. rýchlosť

Jazda na Mercedes-Benzje nezabudnuteľný zážitok

Mercedes Benz SLS AMG je superšport, ktorého dvere sa otvárajú nahor

Mercedes-Benz SLS AMG je dvojsedadlový luxusný grand tourer s motorom vpredu, ktorý od roku 2010 vyrába divízia Medcedes-AMG nemeckej automobilky Mercedes-Benz. Automobil, ktorého dvere sa otvárajú nahor, je nasledovníkom modelu Mercedes-Benz SLR McLaren a tiež je automobilkou označovaný za duchovného nasledovníka modelu Mercedes-Benz 300SL.

Automobil bol odhalený na Frankfurtskom autosalóne 2009, predávať sa v Európe začal v polovici roku 2010 a v USA o rok neskôr. Na Parížskom autosalóne 2012 prezentoval Mercedes elektrickú verziu tohto modelu nazvanú Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive. Model SLS AMG bol dizajnovaný ako moderný 300SL model Markom Fetherstonom.

SLS AMG je považovaný za športovo-orientovaný automobil na pretekárske trate, v porovnaní s modelom Mercedes-Benz SL, ktorý je viac zameraný na diaľnice, a to predovšetkým s voliteľným motorom V12. SLS AMG je jedným z najlepších automobilov s svojim nezvyčajným dizajnom s nahor vyklápajúcimi dverami. Kúpiť poukaz

Zrýchlenie z 0-100 za 3,8 s+ ďalšie informácie o vozidle

AMG SPEEDSHIFT DCT 7-rýchlostná dvojspojková poloautomatická prevodovka je spojená s motorom cez odľahčený hnací hriadeľ z uhlíkových vlákien v usporiadaní transaxle.

AMG SPEEDSHIFT DCT 7-rýchlostná dvojspojková poloautomatická prevodovka je spojená s motorom cez odľahčený hnací hriadeľ z uhlíkových vlákien v usporiadaní transaxle. Prevodovka má štyri jazdné režimy "C" (Controlled Efficiency), "S" (Sport), "S+" (Sport plus) or "M" (Manuál). Klasická manuálna prevodovka nie je dostupná. Štandardné brzdy majú priemer kotúčov 390mm v predu a 360 mm vzadu so šesťpiesikovými v predu a štvorpiestikovými strmeňmi vzadu. Voliteľne sú dostupné uhlíkovo-keramické brzdy so 402 mm kotúčmi a 6-piestikovými strmeňmi v predu a 360mm kotúčmi a 4-piestikovými strmeňmi v zadu. Tieto brzdy zlepšujú brzdný výkon so 4O% úsporou hmotnosti v porovnaní so štandardnými brzdami. SLS AMG je schopný zrýchlenia z 0 na 100km/h za 3,8 sekundy, pričom jeho maximálna rýchlosť je na hranici 340km/h . v teste časopisu Car and Driver dosiahlo štvrťmíľový čas 11,6 sekundy pri konečnej rýchlosti 201km/h. SLS AMG je používané ako Safety Car v pretekoch Formula 1 v sezónach 2011, 2012 a 2013 .Model SLS AMG GT3 jazdí v Majstrovstvách Európy FIA GT3. Tento model je upravený na hmotnosť 1 350 kg a jeho výkon je 409 kW/556 koní. Tuto jedinečnú nemeckú krásu a precíznosť si môžete vyskúšať jedine u nás .